Subota, 28 Septembra, 2024

Rukometaši Bosne Ekoenergija slavili ubjedljivu pobjedu u Jajcu, slijedi veliki derbi protiv bugojanske Iskre

Rukometaši Bosne Ekoenergija opravdali su ulogu apsolutnog favorita i slavili ubjedljivu gostujuću pobjedu u Jajcu nad istoimenim timom te na taj način ostvarili stopostotan učinak nakon dva odigrana prvenstvena kola u sjevernoj grupi Prve lige FBiH.

Domaći tim je ravnopravan protivnik bio tokom prvih 12 minuta igre, a onda su Visočani pojačali igru u odbrani i u napadu postigli veliki broj brzih golova, što je već do odlaska na odmor rezultiralo nedostižnom prednošću (15:7), tako da je pobjednik bio izvjestan već nakon prvih 30 minuta igre.

U drugom poluvremenu ekipa Jajca je nekoliko puta uspjevala napraviti golgetersku mini seriju, ali nikada bitnije ugroziti prednost Visočana, koji su igrali nešto lošije u fazi napada, ali ubjedljiva pobjeda od devet golova razlike, rezultatom 31:22 ipak nije izostala.

Pobjednički tim je predvodio Admir Bjelopoljak sa 6 golova, Enes Skopljak je dodao 5, a Berin Ahić, Emir Omanović i Mirza Ahmetaš po 3 gola.

Po 2 gola su postigli: Harun Nazifović, Tarik Delić, Emin Huseljić i Faruk Vražalić, a po jednom su se u strijelce upisali: Said Redžo, Senad Gunić i Faruk Halilbegović.

Trijumf u Jajcu je najbolja moguća uvertira za veliki derbi protiv bugojanske Iskre, koji će u narednom, trećem kolu, biti odigran u Visokom i o kojem ćemo detaljnije govoriti tokom narednih dana kroz programske sadržaje RTV Visoko.