Subota, 21 Septembra, 2024

Rukometaši Bosne Ekoenergija ubjedljivi na otvaranju nove prvoligaške sezone

Rukometaši Bosne Ekoenergija opravdali su ulogu apsolutnog favorita i na domaćem terenu, u KSC-u Mladost, savladali ekipu brčanske Lokomotive na otvaranju sezone u sjevernoj grupi Prve lige FBiH.

Gosti su u Visoko doputovali samo sa 11 igrača u rosteru, ali su ipak većim dijelom prvog poluvremena bili ravnopravan protivnik na terenu, da bi nakon rezultata 11:11, trener domaćeg tima Senad Skopljak pozvao ekipni Time Out, nakon kojeg su momci iz našeg grada podigli nivo igre na oba fronta, što je rezultiralo prednošću od pet golova nakon prvih 30 minuta igre (21:16).

U drugom dijelu do izražaja su došli kvalitet, uigranost i znatno širi igrački roster, tako da su igrači Bosne Ekoenergija održavali sigurnu prednost koja je u samom finišu utakmice iznosila i rekordnih 13 golova, pri rezultatu 38:25.

U konačnici, pobjeda je ostvarena sa 11 golova razlike i to rezultatom 41:30.

Najefikasniji pojedinac u visočkim redovima bio je Admir Bjelopoljak sa 9 golova, Enes Skopljak je dodao 7, a Berin Ahić 6.

Said Redžo protivničku mrežu je tresao 5 puta, a po 4 gola su dodali Harun Nazifović i Tarik Delić.

Kada je golmanski učinak u pitanju, Faris Žiga je u prvom poluvremenu sakupio 9, a Mevludin Čehajić u drugom dijelu igre 5 odbrana. Obojica su odbranili po jedan sedmerac.

Najefikasniji pojedinac susreta bio je gostujući igrač Aleksa Milanković sa 10 golova, Nikola Jelisić je postigao gol manje. Gostujući golman Tarik Skenderović je zabilježio 11 uspješnih intervencija.

U narednom, 2. kolu, rukometaše Bosne Ekoenergija očekuje gostovanje u Jajcu kod istoimenog tima, a nakon toga u Visokom slijedi veliki derbi protiv bugojanske Iskre.