Subota, 12 Oktobra, 2024

RUKOMETAŠI BOSNE RAZMONTIRALI ISKRU (35:25)

Rukometaši visočke Bosne prekinuli su crnu rezultatsku seriju i u susretu 23. kola PL BiH savladali bugojansku Iskru, direktnog konkurenta u borbi za opstanak, ubjedljivim rezultatom 35:25, na poluvremenu rezultat je glasio 16:13 za trofejni tim iz kraljevskog grada.

Susret, prvi od tri koji se zbog incidenata na utakmici protiv Slobode nije mogao igrati u Visokom, je odigran u dvorani Amel Bečković u Vogošći i ostat će zapamćen po sjajnoj igri „zeleno-bijelih“, koji su kompaktnom igrom u svim segmentima dokazali da im definitivno nije mjesto u zoni ispadanja i da zaslužuju mjesto u bosanskohercegovačkoj rukometnoj eliti.

Prvo poluvrijeme donijelo je borbenu igru i rezultatske mini serije na obje strane, a Visočani su održavali minimalnu prednost, da bi se u finišu ipak uspjeli rezultatski odlijepiti na 16:11, a gosti su brzim golovima u posljednjoj minuti ipak smanjili zaostatak, tako da se na odmor otišlo kod rezultata 16:13 za domaći tim, što je nagovještavalo neizvjesno drugo poluvrijeme i jednake šanse za pozitivan rezultat.

U prvih deset minuta drugog dijela igre furioznom igrom u odbrani i napadu, rukometaši Bosne su u potpunosti razbili ekipu Iskre, čiji su igrači prvi gol u nastavku postigli tek u 39. minuti.

Već kod rezultata 23:14 bilo je jasno da će Visočani proslaviti petu ovosezonsku pobjedu i na taj način smanjiti bodovni zaostatak za zonom spasa, u kojoj se trenutno nalaze upravo Iskra i brčanska Lokomotiva.

Gosti su nešto boljom igrom uspijevali se primaknuti na pet golova zaostatka, ali ne i bitnije ugroziti sigurnu prednost visočkih rukometaša, koji su u posljednjih desetak minuta dodatno pojačali igru u oba smjera, što je rezultiralo pobjedom sa dvocifrenom razlikom (35:25).

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Nemanja Praščević sa sedam golova, a po gol manje su postigli Almir Osmanhodžić i Berin Keso, koji je sve golove zabilježio u drugom dijelu igre.

Četiri puta u listu strijelaca su se upisivali Adnan Jamaković i Mahir Burić, uz po tri gola Nikole Bečejca i Harisa Buljine.

Na golu su dobre partije pružili Irhad Alihodžić sa šest i Enes Sirčo sa sedam odbrana, ponovo su odbranilli veliki broj kolosalnih prilika, a Sirčo se u prvom poluvremenu upisao i u listu strijelaca.

Kod gostiju najefikasniji je, očekivano, bio Benjamin Čičkušić sa sedam golova, pet puta u listu strijelaca upisivali su se Admir Purić i Lazar Janković. Na golu je dobru partiju pružio i Edin Halilović sa deset odbrana.

Momcima iz našeg grada čestitamo na vrhunskoj partiji, koja će, sigurni smo, biti prekretnica i smjernica za nastavak sezone. Borba za opstanak još uvijek je neizvjesna, ali nakon ovakvog trijumfa ipak se lakše diše, vraćeno je samopouzdanje i vjera u nastavak prikupljanja dovoljnog broja spasonosnih bodova.

Pokazali smo karakter, hrabrost, umijeće i nadahnutost onda kada je to najpotrebnije, u najtežim trenutcima i nema razloga da već u narednom kolu, na gostovanju u Živinicama protiv Konjuha, ne nastavimo pobjedničku seriju i napravimo dodatni korak ka izborenom opstanku.

Prije gostovanja u Živinicama, rukometaše Bosne već u srijedu, 14. aprila, ponovo u Vogošći, očekuje prvi četvrtfinalni duel Kupa BiH i to protiv istoimenog domaćina. Revanš će biti odigran sedam dana kasnije (srijeda, 21. april).

Ovim putem se javno, uime ekipe RTV Visoko koja je realizirala prenos utakmice, zahvaljujemo i domaćinima u dvorani Amel Bečković u Vogošći, na besprijekornoj organizaciji i sjajnom gostoprimstvu, koje ćemo adekvatno uzvratiti u Visokom.