Subota, 12 Oktobra, 2024

Sjajna igra i pobjeda RK Bosna Visoko Ekoenergija u velikom derbiju protiv bugojanske Iskre

Rukometaši Bosne Visoko Ekoenergija ostvarili su jednu od najvažnijih ovosezonskih pobjeda nakon što su u velikom derbiju 3. kola sjeverne grupe Prve lige FBiH, savladali ekipu bugojanske Iskre u sjajnoj atmosferi KSC-a Mladost.

Duel direktnih rivala za povratak u Premijer ligu donio je odličan rukomet uz maksimalnu borbenost i motiviranost na obje strane, a većim tokom prvog poluvremena gosti su imali prednost, koja je iznosila i maksimalna tri gola (2:5, 3:6 i 5:8).

Nakon rezultata 7:9, uslijedila su tri vezana gola Faruka Vražalića i potpuni preokret Visočana, koji su nakon prvih 30 minuta imali minimalnih 13:12.

Gosti su ponovo bolji i to na otvaranju drugog dijela, kada stižu do dva gola prednosti, ali je onda nakon rezultata 16:18, u preostalom dijelu utakmice, na terenu postojao samo visočki tim, koji serijom 5:0 stiže do tri gola prednosti (21:18).

Uslijedila je i serija 8:1 za maksimalnih pet golova prednosti, tako da je nakon rezultata 24:19 bilo jasno da je susret i definitivno rezultatski prelomljen.

Gosti su se u samom finišu utakmice uspjeli približiti na dva gola zaostatka (26:24), ali su Visočani sigurnom igrom sačuvali prednost i trijumfovali rezultatom 27:24.

Najefikasniji pojedinac u pobjedničkim redovima je bio Faruk Vražalić sa 6 golova, gol manje je postigao Berin Ahić, a 4 gola je dodao Admir Bjelopoljak.

Faruk Halilbegović i Enes Skopljak protivničku mrežu su tresli po 3 puta.

Faris Žiga je u prvom poluvremenu prikupio 7 odbrana, a Mevludin Čehajić u drugom 5 uspješnih intervencija.

Goste je predvodio Amar Hrustanović sa 5 golova, po 4 su dodali Samir Korjenić i Amar Rušpić.

Na golu je standardno dobru partiju pružio Berzad Demirović koji je zabilježio 16 uspješnih intervencija.

Nakon derbija uslijedilo je veliko slavlje domaćih igrača i navijača i svi se nadamo da je ova velika pobjeda i definitivna prekretnica za nastavak sezone i naznaka mnogo boljih dana najpopularnijeg visočkog sportskog kolektiva koji ove godine slavi 70 rođendan.

Priliku za nastavak trijumfalnog niza momci, koje sa klupe predvodi Senad Skopljak, će imati u narednom, 4. kolu na gostovanju u Sanskom Mostu kod ekipe Sane 7, nakon čega će u 5. kolu biti slobodni.

Prvi naredni domaći susret, Visočani će odigrati u 6. kolu protiv zeničkog Čelika, a nakon što se publika i definitivno vratila na tribine KSC-a Mladost, očekujemo da svaki naredni domaći susret protekne u gromoglasnoj podršci i nezaboravnoj atmosferi na putu do konačnog cilja: Povratka u bosanskohercegovačku rukometnu elitu, gdje nam je i mjesto!