JKP “VISOKO“ d.o.o. Visoko jučer je obavjestilo korisnike komunalnih usluga Grada Visoko da je zbog radova na rekonstrukciji vodovodne mreže u ulici Kralja Tvrtka i ispiranja cjevovoda došlo do promjene u fiziološkom izgledu vode (voda je bila blago zamućena).
Radnici nadležne službe otklonili su problem, te danas obavještavamo korisnike komunalnih usluga Grada Visoko da je voda dodatno ispitana, hlorisana, bakteriološki i hemijski ispravna, a fiziološki izgled vode je ispravan (voda je bistra).
Prema tome, korisnici komunalnih usluga Grada Visoko vodu mogu slobodno koristiti za piće i svakodnevnu upotrebu, ne trebaju je termički obraditi odnosno prokuhavati.