Učestvovalo je preko 250 polaznika

ODRŽAN MALONOGOMETNI TURNIR ZA POLAZNIKE MEKTEBSKE NASTAVE NA PODRUČJU MIZ VISOKO

U KSC Mladost je održan malonogometni turnir za polaznike mektebske nastave na području MIZ Visoko.

Učestvovalo je preko 250 polaznika raspoređenih u 27 ekipa, koje su bile podijeljene u šest grupa. Dodatne informacije nam je, uime Organizacijskog odbora, ponudio Edžnan ef. Hajrić.

“Ovo je jedna od redovnih aktivnosti našeg Medžlisa u cilju da našoj djeci ponudimo jednu vannastavnu aktivnost, kako bi im mektebska nastava bila zanimljivija i da ih što više privučemo u naše mektebske učionice, između ostalog i preko ovakvih turnira. Evo, danas prisustvujemo finim sportskim susretima, uživamo u potezima, lijepoj igri, naša djeca se na ovaj način zbliže, bolje upoznaju međudžematski, povežu se itd… To će biti generacije koje će sutra zajedno raditi, živjeti i surađivati na drugim poljima”, naglasio je ef. Hajrić.

Upriličeno je i svečano otvorenje turnira uz prigodna obraćanja i najljepše želje svim učesnicima.

“Ponosan sam, evo jer sam na čelu ovog Medžlisa, što smo uspjeli održati dogovor da se u proljetnom raspustu organizuje smotra i turnir ekipa polaznika mektebske nastave. S ponosom, kažem, uspjeli smo. Hvala vam što ste se u stopostotnom odzivu svojim muallimima odazvali, iako je vrijeme relativno bilo kratko, a pogotovo i nije bilo baš naklonjeno za vanjsko igranje, sve smo uspjeli zahvaljujući vašoj želji”, istakao je, između ostalog, tokom obraćanja Midhat ef. Čakalović – glavni imam MIZ Visoko.

Nusret Suša – predsjednik MIZ Visoko, tokom svog obraćanja je poručio sljedeće:

“Zahvaljujem se džematskim odborima koji su pomogli organizaciju ove Lige. Zahvaljujem se Gradskoj upravi na čelu sa našim gradonačelnikom, Mirzom Ganićem, kao i JU Centar za kulturu, sport i informisanje. Borite se i neka pobijede najbolji.”

Nakon kvalitetnih i uzbudljivih mečeva grupne faze, plasman u nokaut fazu izborile su ekipe: Kalići, Gornji Kralupi, Liješeva, Tabhana – Novo Brdo, Donja Mahala, Arnautovići, Gornje Moštre i Srhinje.

Završnica mektebskih turnira trebala bi biti odigrana krajem mjeseca maja.

Videoprilog pogledajte večeras (srijeda, 1. april) u emisiji Visoko info.

Slaven Mirković

Vijesti

Nastupaju u Visokom

Rukometaši „Gorenja“ iz Velenja posjetili Tunele Ravne povodom međunarodnog turnira u Visokom

Pyramid Cup

Tri bh. igračice u samoj završnici spektakularnog turnira

Odliv domaćih igrača

Emin Seferović više nije igrač NK Bosna Visoko

Press služba ZDK

Helikopter KUCZ Zeničko-dobojskog kantona ugasio šumski požar kod Maglaja

zdk info

Vlada ZDK usvojila Program utroška 350.000 KM sredstava od koncesija

Press služba ZDK

Vlada ZDK utvrdila rebalans Budžeta od 777,7 miliona KM: Gotovo 7 miliona KM novih poticaja privred...

Vezane vijesti

Nastupaju u Visokom

Rukometaši „Gorenja“ iz Velenja posjetili Tunele Ravne povodom međunarodnog turnira u Visokom

Pyramid Cup

Tri bh. igračice u samoj završnici spektakularnog turnira

Odliv domaćih igrača

Emin Seferović više nije igrač NK Bosna Visoko

Press služba ZDK

Helikopter KUCZ Zeničko-dobojskog kantona ugasio šumski požar kod Maglaja