Medžlis IZ Višegrad, kao i godinama ranije i ove godine, organizuje prigodnu ceremoniju kojom obilježava godišnjicu zločina nad Bošnjacima Opštine Višegrad. Visočka Organizacija porodica šehida i poginulih boraca, daje svoj doprinos i odlaskom njeguje kulturu sjećanja.
“Grad Visoko i naša Organizacija su obezbijedili jedan autobus od organizatora, polazak je u 6 sati i 15 minuta iz Moštra sa BP Dokso, a drugi sa BP Suša, ako bude imalo potrebe ići ćemo i prema Čekrekčijama, da članovi ne idu u Moštre ili na BP Suša. Našu Organizaciju će predstavljati delegacija koja će polagati cvijeće i odati počast žrtvama iz Višegrada. Ovim putem pozivam sve naše članove i građanstvo Visokog da u što većem broju krenu prema Višegradu, to je najmanje što možemo uraditi za stradale i njihove porodice.” rekla nam je predsjednica Organizacije porodica šehida i poginulih boraca Visoko , Amra Tahmaz
Ove godine biće obilježena 34. godišnjica stradanja civila u Višegradu, odlazak na ceremoniju je odavanje počasti nevinim žrtvama i korak ka nezaboravu. Kontakt osobe i brojevi za odlazak u Višegrad su : BAJIĆ SUBHIJA – 061 061 495 ; TAHMAZ AMRA – 061 934 804 I BROJ U PROSTORIJAMA ORGANIZACIJE 032 735 713