Predsjedavajući Gradskog vijeća Almir Ljeskovica prisustvovao je manifestaciji „Porodični dan“, koju su organizovali Grad Visoko, JU Centar za kulturu, sport i informisanje Visoko i Udruženje „Srce za djecu oboljelu od raka“.
Tokom manifestacije najavljen je i 5. Zlatni krug, humanitarna trka i šetnja koja će i ove godine 6.septembra okupiti veliki broj učesnika u znaku solidarnosti i humanosti.
Obraćajući se prisutnima, predsjedavajući Ljeskovica je poručio:
“Veliko mi je zadovoljstvo što danas mogu biti dio ove lijepe priče i pružiti podršku ovom projektu i svim porodicama koje vode najvažnije životne bitke. Pozivam naše sugrađane da se u što većem broju odazovu na 5. Zlatni krug, jer svaki korak predstavlja znak podrške i zajedništva. Grad Visoko će i ubuduće biti partner i podrška ovakvim projektima, jer humanost i briga za naše najmlađe moraju biti zajednička odgovornost svih nas.”
U okviru programa upriličeno je i otvaranje izložbe crteža, umjetničkih radova naših mališana, a sav prihod od prodaje ide u humanitarne svrhe.