Svečano je obilježen Dan Osnovne škole Mula Mustafa Bašeskija, uz bogat kulturno-zabavni program koji su pripremili učenici i nastavnici ove obrazovne ustanove.
Svečanost je okupila veliki broj učenika, roditelja, nastavnog osoblja, ali i gostiju iz lokalne zajednice. Program je započeo intoniranjem himne, nakon čega su uslijedili recitali, igrokazi, plesne tačke i muzički nastupi koji su pokazali kreativnost i talenat učenika.
Prije početka svečanosti direktorica škole Efedina Čehajić istakla je da Osnovna škola Mula Mustafa Bašeskija ne predstavlja samo mjesto obrazovanja, već i važan stub lokalne zajednice.

“To je jedna prilika kada sumiramo rezultate naše, a ujedno našim dragim roditeljima, gostima i svima onim koji sarađuju sa školom, pokažemo i naš rad i naše rezultate. U ovoj školskoj godini učenici naše škole su postigli izuzetne rezultate na takmičenjima i to će biti danas i prezentirano kroz jedan lijep kulturno-zabavni program, pokazaće i koliko vole umjetnost i kako su kreativni, a svakako je ovo prilika da se zahvalimo svima koji su pomogli rad škole u protekloj školskoj godini i na neki način da se još i više povežemo sa zajednicom, jer škola je dio zajednice i bez podrške šire zajednice, svih institucija, ali i naših roditelja, ne bi bio tako uspješan rad.”- rekla je Čehajić.

Ono što posebno treba istaći u školi na šta smo mi ponosni, jeste rad naših učenika nakon što odu odavdje. nastojimo da od njih napravimo ljude koji će biti uspješni u životu i to je osnovna naša misija, nadam se da je i ispunjavamo u punom njenom kapacitetu.
Dan škole bio je i prilika za druženje i jačanje zajedništva, a organizatori su poručili kako će i u narednom periodu nastaviti ulagati napore u unapređenje kvaliteta obrazovanja i uslova za rad. Obilježavanje Dana škole završeno je uz osmijehe i aplauze, koji su još jednom potvrdili značaj ovakvih događaja za cijelu lokalnu zajednicu.