Nakon šest dana ispunjenih treninzima, takmičenjima i druženjem na Bjelašnici je završen jubilarni, 10. Telemach košarkaški kamp. Bila je to još jedna izuzetna prilika za košarkaše i košarkašice uzrasta od 8 do 18 godina da usavrše talenat i sportski duh kroz rad s vrhunskim sportskim stručnjacima.
Telemach košarkaški kamp je od 5. do 10. jula na Bjelašnici okupio 87 dječaka i djevojčica iz BiH, Turske, Austrije, Španije, Francuske i SAD-a. Organizator Kampa, Košarkaški klub KOŠ, još jednom je potvrdio svoju posvećenost stvaranju kvalitetnog sportskog okruženja za razvoj mladih sportskih talenata.
Kruna njihovog intenzivnog rada bila su završna takmičenja koja su donijela brojne uzbudljive trenutke na terenu, nakon čega su proglašeni najuspješniji mladi sportisti koji su svojim talentom, trudom i posvećenošću obilježili ovogodišnje izdanje Kampa. Titulu MVP-a jubilarnog 10. Telemach košarkaškog kampa osvojio je Kerim Avdić.
„Drugi put sam u ovom kampu, sviđa mi se i program i rad trenera s djecom. Ove godine smo imali vrhunske uslove, trenirali smo u dvorani Bjelašnica dva puta dnevno po dva sata, što je za nas koji dolazimo iz mlađih selekcija novo iskustvo. Od trenera Bajramovića sam dosta naučio i imao dodatni motiv za dokazivanje, pa sam i proglašen MVP-om kampa“, kazao je Kerim.
